Realizacja projektu strony internetowej dla zarządcy nieruchomościami

Projekty

Niniejszy projekt powstał we współpracy przy tworzeniu strony internetowej dla przedsiębiorcy zajmującego się, w szerokim pojęciu, zarządzaniem nieruchomościami. Działania obejmowały projekt graficzny, prace programistyczne, konfigurację serwera oraz wdrożenie strony internetowej na serwer docelowy.

Prezentacja realizacji strony internetowej dla zarządcy nieruchomościami.

Strona internetowa zawiera kilka podstron tj. prezentuje informacje o firmie, ofertę, wybrane realizacje, osiągnięcia, informacje kontaktowe oraz pozwala na publikacje nowych treści — w formie wpisów bloga. Zadaniem było również zaakcentowanie doświadczenia, wkładanej pasji oraz przywiązania do tradycji przedsiębiorcy.

Po podstawowej analizie potrzeb klienta został przygotowany projekt graficzny strony głównej oraz najważniejszych podstron. Po jego przedyskutowaniu oraz uzupełnieniu w materiały dostarczane przez zainteresowanego, wdrożono do projektu liczne poprawki. Przygotowane również niewiążące propozycje, nawiązujące do specyfiki branży, na punktatory do list (ang. bullet points) oraz do linków wewnętrznych prezentuję poniżej.

Ilustracja z ikonami.

Przy pełnej kompromisu współpracy ujrzała światło dzienne solidna strona internetowa. Oprócz zachowania estetyki istotna jest intuicyjność oraz lekkość poruszania się w obrębie witryny. I to udało się zachować. Strona główna została bardzo uproszczona, natomiast użyta ilustracja miasta wraz z dyskretną animacją typu zbliżenie ma za zadanie podnieść atrakcyjność strony głównej. Minimalistyczny nagłówek oraz nawigacja sprawia, że linki do kluczowych podstron są dostępne i bardzo wyraziste, a dzięki responsywności strony witryny przegląda się przyjemnie i prosto również na urządzeniach mobilnych. Strona internetowa została również całkowicie przetłumaczona na język angielski oraz niemiecki.

Na życzenie zainteresowanego została wykorzystana czcionka szeryfowa jako ta główna — na ogół nie proponuję takiego rozwiązania. Innym nietypowym rozwiązaniem jest brak białej czcionki w obrębie całej strony, zwykle używanej dla zachowania odpowiedniego kontrastu przy zbyt ciemnym tłem.

Dokument listu referencyjnego.

Na końcu pomogłem przy wyborze i kupnie domeny u jednego z operatorów, przy tworzeniu firmowej skrzynki pocztowej, opublikowaniu strony na serwerze, wdrożyłem certyfikat bezpieczeństwa (SSL) oraz udostępniłem narzędzie do analizowania statystyk i do sprawdzania skuteczności słów kluczowych strony.

Obejrzyj witrynę tego zarządcy nieruchomościami


Wstępne warianty strony głównej.
Zobacz całość obrazka wstępnych wariantów strony głównej