Jak działa komentowanie

Dodanie komentarza odbywa się poprzez kliknięcie, przy danym wpisie, przycisku Chcę skomentować, uruchamiającego domyślnego klienta pocztowego, gdzie możesz napisać swój komentarz i mi go wysłać (tak jak wysyła się maila). Przekazanie komentarza polega na wysłaniu maila pod określony adres z określonym tytułem, będącym identyfikatorem danego postu na stronie, do którego ma się odnieść komentarz. Wysyłając komentarz w tej formie, zgadzasz się na możliwość umieszczenia go na mojej stronie.

W komentarzu może znaleźć się dowolna treść, linki, zdjęcia itd., natomiast tylko ode mnie będzie zależeć czy taki komentarz pojawi się w ogóle na stronie czy podyskutujemy tylko prywatnie. Wszystkie komentarze są moderowane, a jeżeli dodany komentarz zostanie upubliczniony, zastrzegam sobie prawo do zredagowania go, gdy: ma charakter reklamowy, nie pasuje tematycznie do komentowanego wpisu, posiada literówki, błędy ortograficzne oraz stylistyczne, zawiera niepotrzebne wulgaryzmy. Szczególnie cenne dla mnie są komentarze nawiązujące oraz wnoszące jakąś wartość dodaną do komentowanej treści.

Podpisz się imieniem, ewentualnie pseudonimem. Możesz dołączyć także link do swojej personalnej strony internetowej oraz swój avatar. Na stronie nigdzie nie znajdzie się adres email, a służy on po to, by podczas publikacji można było wyodrębnić komentarze tego samego internauty. Po mojej odpowiedzi na przesłany komentarz przyjdzie powiadomienie.

Istnieje również możliwość odniesienia się (przycisk Odpowiedz przy danym komentarzu) do konkretnego komentarza oraz możliwość podzielenia się linkiem (przycisk Permalink i skopiowanie linku z paska adresu) kierującym do niego.

Nie ma tradycyjnego systemu komentarzy, ponieważ chciałem uniknąć wszelkiego logowania i minusów z tym związanych. A czy słyszałem o Webmentions? Tak, od dawna. Ale na razie należymy do ogromnej mniejszości.