Podsumowanie i postanowienia na rok 2024

Przemyślenia

Ostatnie postanowienie z wpisami udało mi się zrealizować niestety w 50% (jeszcze nieopublikowane). Ale nie poddaję się. Projekt odświeżenia i przebudowy tejże strony internetowej w trakcie roku wyewoluował i rozszczepił się na 3 odrębne pomniejsze projekty. Ta strona zostanie już moją osobistą stroną internetową, a oprócz tego powstaje jeszcze jedna — rodzinna oraz jeszcze jedna — związana z moją działalnością. Sieć domową przekonfigurowałem i dodałem kilka elementów, głównie serwer, wraz z paroma kluczowymi na mnie usługami — udostępnianiem zasobów, bazą danych oraz zarządzaniem projektami programistycznymi w sieci domowej. W przyszłości może pojawi się jakaś chmura domowa.

Udało mi się przeczytać parę książek, dokładnie 6. Wynik może nie znakomity, ale w mojej ocenie całkiem zadowalający, z racji zaniku tej aktywności. Z książek rozwojowych/popularnonaukowych najbardziej podobała mi się Atomowe nawyki, a z beletrystyki wszystkie mi się podobały, natomiast jeśli miałbym wybrać jedną, byłaby to Madame — była dla mnie najbardziej osobista (może w przyszłości napiszę o niej więcej (mojej Madame, nie książce przecież)). Miło byłoby utrzymać ten wskaźnik, chociaż w tym roku może być już trudniej.

Odnośnie konsumowania nie mogę jednoznacznie określić czy udało mi się wykonać to postanowienie, ponieważ nie robiłem skrupulatnych kalkulacji, ale wierzę że tak. W tym roku postaram się, żeby postępy były bardziej mierzalne i policzalne. Nad dbaniem o siebie można oczywiście więcej popracować.

Dalej pracuję przy swoich projektach, ale z racji moich nielicznych, różnorakich zainteresowań niepowiązanych ze sobą, nie jestem w stanie już trzymać tyle srok za ogon. Postaram się w tym roku skupić się na zamykaniu spraw, podsumowaniu oraz rozliczeniu się sentymentalnie, ponieważ będzie w trakcie tego roku dobra okoliczność do tego.

Tak więc, zakończmy lepiej już ten rok i wszystkiego lepszego w nowym 🙂 — 2024.